środa, 12 października 2016

Carthaginian veterans

Po kilku dniach przerwy w malowaniu wróciłem do tematu i skończyłem kartagińskich weteranów z zestawu Warriors of Carthage Victrixa.

Tak, jak pisałem na jednej z grup fejsbukowych, założenia odnośnie tego projektu były następujące: złożyć armię Kartaginy z "przyległościami" mniej więcej na pierwszą wojnę punicką, pomalować je w miarę szybko i schludnie używając bardzo prostych technik (baza, wash, rozjaśnienie/drybrush) + zrobić ładne podstawki i tarcze. 
Na FB była dyskusja o kolorze tkanin itp. Kolory dla tego projektu dobrałem tak, żeby były w miarę uniwersalne i typowe dla miejsca i czasu. Wolę mieć pewność, że dany kolor (lub zbliżony) był popularny/dostępny dla armii Hannibala, niż wpędzić się w jakiś kanał. Mam też zbyt dużo rozgrzebanych projektów, żeby każdego ludka malować osobno i indywidualizować go. Armia ma wyglądać dobrze "w masie" i w miarę szybko pojawić się na stole, dlatego moi weterani są tylko w dwóch opcjach kolorystycznych - beżowi/naturalni i czerwoni.

Do zestawu Victrixa dołożyłem proponowane naklejki na tarcze z Little Big Men Studio. Muszę powiedzieć, że są ciut upierdliwe w użyciu, ale wyglądają rewelacyjnie! Tufty z Gamer's Grass. Zdecydowanie warto z nich korzystać!W przerwie oczyściłem też oddział Graniczarów z Front Ranka do mojej Austriackiej armii do systemu Black Powder.

Jasiek

3 komentarze:

 1. Świetnie to wygląda. Zdradzisz jak malowałeś (kolory, poszczególne kroki)? Też mam ten zestaw, jednak na razie tkwię w malowaniach fantasy i pewnie prędko nie zacznę. Boję się też trochę błędów, bo to jednak historiam a nie nie fantasy, gdzie mogę malować cokolwiek :) Dlatego chętnie poczytam o szczegółach :) Kalkomania to jest ta ze strony Victix?
  Świetne tempo malowania.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki!
   Całość prysnąłem nowym sprayem Leadbelcher silver Citadela, czerwony to Mephiston Ren, beżowy Rakarth Flesh/Deneb Stone, brązowy Calthan brown/Mourfang brown, skóra tallarn flesh brąz (w sensie metal) to "stare złoto" Vallejo. Na wszystko wash Agrax Earthshade, na złoty dodatkowo Seraphim sepia i na niektóre kolczugi dodatkowo nuln oil

   Usuń
  2. Naklejki (to nie do końca kalkomanie) ze strony Victrixa, ale chyba można też kupić bezpośrednio w Little Big Men Studio

   Usuń