piątek, 9 grudnia 2016

10 funtowa papuga

Cześć,

Wczoraj wieczorem siadłem do artylerii Unii.

Planowałem pomalować trzy działa i obsługę z zestawu ACW 90 American Civil War Artillery Perry Miniatures.

Żeby usprawnić sobie robotę (tak myślałem), postanowiłem położyć bazowe kolory na działo i jaszcze przy pomocy aerografu.....

Dawno go nie używałem i po chwili okazało się, że jest zaczopowany..... Zeszło mi się 1,5h na odblokowaniu lufy aerografu... Tak bywa w artylerii ;-)

W rezultacie, zabrakło mi czasu i udało mi się skończyć tylko jedno działo - 10 pdr Parrot....

No ale w międzyczasie wysłuchałem historii Borcha Trzy Kawki ;-)J.5 komentarzy:

 1. Jedno działo składa się z dwóch podstawek? Z tego wnoszę, że gra wymaga olbrzymiego stołu. Fajnie je zrobiłeś. I szybko!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nie trzeba wystawiać w całości... Jaszcze dla klimatu. Można wystawiać też całe zaprzęgi jak są w ruchu. W BP jedna podstawka to jedna bateria. Dodatek Glory Hallelujah rozróżnia dwa rodzaje baterii - 4 działowe i 6 działowe (różne statystyki). Na razie ustaliliśmy wstępnie z kolegą, że jako baterię 4 działową będziemy wystawiać 2 podstawki, a 3 jako 6 działową (albo odpowiednio 1 lub 2 podstawki).

   Usuń
 2. Podoba mi się wystawianie takiego kompletu do grania. Wygląda świetnie razem to wszystko.

  OdpowiedzUsuń
 3. Zgadzam się, taki komplet wygląda bardzo klimatycznie, podobnie baterie w ruchu. Po raz pierwszy przeżyłem szok jak fantastycznie może wyglądać działo w ruchu jak zobaczyłem lata temu modele do Warhammera z armii Dogs of War Bronzino's Galloper Guns.

  Poza tym uważam, że Czasowstrzymywacz to kryptonim komórki 3+ osób pracujących razem, ponieważ nie ma bata i nie da się tak szybko malować ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Moje trzy córki jeszcze mi nie pomagają ;-P

   Usuń