piątek, 24 grudnia 2021

Merry Christmas!

 Hello Everyone!

December has been very quiet for my hobby wise, as I was extremely busy at work and couldn't find any time for the minis. 

I hope it will slow down a bit soon and I will be able to do some painting and gaming, as some new projects are on their way.

Anyway, I would like to take this opportunity to wish you all and your families a Marry Christmas and all the best in the upcoming New Year 2022. May it be better then the current one and bring some relative "normality". Take care of yourselves and enjoy the hobby!


Cześć wszystkim!

Grudzień był bardzo spokojny jeśli chodzi o hobby, ponieważ byłem bardzo zajęty w pracy i nie mogłem znaleźć w ogóle czasu na malowanie i grę. 

Mam nadzieję, że niedługo wszystko się uspokoi i będę mógł powrócić do "figurkowania", tym bardziej, że kilka nowych projektów czai się za rogiem.

Chciałbym życzyć Wam wszystkim i Waszym rodzinom Wesołych Świąt Bożego Narodzenia i wszelkiego dobra w nadchodzącym Nowym Roku 2022. Niech będzie lepszy od obecnego i przyniesie jakąś względną „normalność”. Dbajcie o siebie i cieszcie się hobby!


Jan

4 komentarze:

  1. A Merry Christmas to you and yours , Tony

    OdpowiedzUsuń
  2. Merry Christmas to you Jan…
    Here’s to a new year with less trouble and more toys…

    All the best. Aly

    OdpowiedzUsuń